20.04.2011

Powołanie Rady Biznesu

<>

Dnia 12.04.2011 w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Biznesu. Z inicjatywy władz uczelni powołany został do życia organ opiniotwórczy, mający na celu dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Do uczestnictwa w Radzie Biznesu zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych Ziemi  Cieszyńskiej oraz instytucji związanych z lokalnym rynkiem pracy. Rada Biznesu na swym pierwszym posiedzeniu podjęła działania mające na celu wskazanie najistotniejszych podmiotów działających na Ziemi Cieszyńskiej oraz mających znaczący udział i wpływ na funkcjonowanie lokalnego rynku. Kolejnym etapem prac będzie nawiązanie współpracy z wybranymi organizacjami oraz cykl konsultacji, czego oczekiwanym efektem jest określenie luki edukacyjnej Ziemi Cieszyńskiej.