24.05.2016

Program WOLONTARIUSZ WSB

STUDENTKO, STUDENCIE!!! Zachęcamy Cię do przyłączenia się do grupy studentów/słuchaczy, którzy oprócz poświęcania się nauce, chcą też zrobić coś dla innych. Chcą, aby ich energia i pomysły nie poszły w eter bez echa.

PROGRAMEM "WOLONTARIUSZ WSB" chcemy Was zachęcić do przyłączania się do akcji prowadzonych na rzecz naszej Uczelni, ale również ukierunkowanych na życie lokalnej społeczności. Z doświadczenia wiemy, że aktywność studencka może przybrać różne formy, tak więc macie spore pole do popisu... Nasi Wolontariusze to studenci aktywni i przedsiębiorczy. To oni są współorganizatorami konferencji naukowych, imprez uczelnianych, organizują akcje charytatywne, promują Uczelnię na zewnątrz, między innymi uczestnicząc w różnych imprezach kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie miasta, okolicznych powiatów, ale także w wydarzeniach transgranicznych.

Wielu studentów nie zdaje sobie sprawy z faktu, że jako Wolontariusz mają szansę:

• zdobyć doświadczenie organizacyjne,
  • rozwijać pasje naukowe,
  • kształcić umiejętności pracy w zespole,
  • nabyć kompetencje w komunikacji międzykulturowej.

A wszystko to potwierdzone CERTYFIKATEM WOLONTARIUSZA. Korzyści te mogą stać się atutem, kartą przetargową dla osób wchodzących na ścieżkę kariery zawodowej. Dla pracodawców, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, coraz częściej ważniejsze od ocen okazuje się doświadczenie zdobyte już w trakcie studiów. Praca, na przykład w organizacjach studenckich, świadczy o aktywności i kreatywności kandydata - a takie właśnie osoby poszukiwane są na rynku pracy. CERTYFIKAT WOLONTARIUSZA jest potwierdzeniem zaangażowania w działalność dodatkową, dlatego też może stać się cennym elementem Twojego CV.

Jesteś zainteresowana/y naszym PROGRAMEM? Zgłoś się do Biura Promocji i Rekrutacji w naszym Wydziale:

• zapoznaj się z Regulaminem,
  • wypełnij kartę zgłoszeniową,