17.12.2016

Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o.o. - wiodący zakład dostępny dla studentów

Już podczas pierwszego semestru nauki studenci studiów stacjonarnych Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz Informatyki mają możliwość kontaktu z lokalnymi pracodawcami podczas wizyt studyjnych. 16 grudnia 2016 r. przyjął nas Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o.o - nowoczesny zakład z najwyższymi wymogami systemów zarządzania jakością wg norm DIN EN ISO 9001:2008 oraz ISO/TS 16949:2009.

Prowadzona polityka jakości znajduje od wielu lat uznanie wymagających klientów w kraju i za granicą także dzięki Certyfikatowi Wiarygodności Biznesowej.

Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o.o.  znajduje się w pobliżu Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie jest producentem kutych elementów metalowych wykonywanych wraz z obróbką mechaniczną i montażem wg technicznej specyfikacji klientów.  Zatrudnia ok. 180 osób, a instalowane w ostatnim czasie roboty wspomagają pracę w hali produkcyjnej.

W dwóch 8. osobowych grupach, oprowadzani przez p. Mateusza Winiarskiego głównego informatyka i p. Krystiana Mindura technologa, zapoznaliśmy się  z liniami technologicznymi do kucia odkuwek matrycowych (prasy i młoty kuźnicze), stanowiskami obróbki mechanicznej wyposażonymi w najnowszej generacji tokarki i centra obróbcze sterowane numerycznie (CNC), narzędziownię i laboratorium pomiarowe.

Głównymi odbiorcami Promot-ZM są międzynarodowe koncerny motoryzacyjne -  takie jak General Motors - oraz ich poddostawcy kompletujący podzespoły samochodowe.

Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o.o., którego siedziba i hale produkcyjne znajdują się vis-à-vis Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, ma możliwość przyjmowania na staże i praktyki naszych studentów i zaprasza do aplikowania zwłaszcza studentów informatyki, a zasady współpracy z WSB zostaną wkrótce sformalizowane.

(r.r.)