02.12.2013

Przedsiębiorczość osobista a moje wybory edukacyjno-zawodowe

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie gościli 21 listopada 2013 r. w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wykład pt. Przedsiębiorczość osobista a moje wybory edukacyjno-zawodowe poprowadziła Romualda Rojowska - trener, doradca zawodowy, pedagog. Spotkanie odbyło się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i cyklu imprez zorganizowanych przez Zamek Cieszyn.

Uczestnicy spotkania poznali wzór na przedsiębiorczość osobistą. To - jak wyjaśniła Romualda Rojowska - suma wrodzonych czynników (genetyka), inteligencji (IQ), inteligencji emocjonalnej, wiedzy i wykształcenia oraz motywacji. Ten przepis na sukces trzeba jeszcze wzbogacić dużą dawka optymizmu.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie poznali także technikę 6 kapeluszy, opracowana przez Edwarda de Bono. Mogli ją także wypróbować podczas zaimprowizowanej sytuacji kryzysowej.