31.08.2015

Rozmawiali o przedsiębiorczości

28 sierpnia w Klubie F44 Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja „Od idei do sukcesu. Młode firmy na pograniczu czesko-polskim". Jej współorganizatorem było nasze uczelniane Akademickie Biuro Karier.

Celem spotkania było dostarczenie uczestnikom wielu istotnych informacji o możliwościach rozwijania działalności gospodarczej polskich i czeskich przedsiębiorstw po obu stronach granicy. Wśród prelegentów znaleźli się praktycy i specjaliści z obu stron Olzy, a wszystkich zebranych przywitali Dziekan Wydziału Zamiejscowego dr Andrzej Bubnicki, dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Marta Sláviková - Dyrektor EUWT TRITIA.

Prelegenci, między innymi: Ing. Michal Banot - Dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości STEEL-IT w Trzyńcu czy Marcin Sanetra ze Stowarzyszenia Bielskie Centrum Przedsiębiorczości, próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak kreować pomysły oraz czy możliwa jest polsko-czeska kooperacja na pograniczu. Nie zabrakło też ciepłego poczęstunku przygotowanego przez firmę cateringową "Żarełko" z Pogwizdowa.