13.12.2016

Specjalistyczny ośrodek w Ustroniu partnerem WSB

Słuchacze naszych studiów podyplomowych z kierunku „Autyzm, zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe” oraz „Logopedia” zyskali kolejną możliwość realizacji praktyk zawodowych w specjalistycznym Ośrodku Edukacyjno - Rehabilitacyjno - Wychowawczym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Ustroniu-Nierodzimiu.

W dniu 12 grudnia 2016 r. w Ośrodku Edukacyjno - Rehabilitacyjno - Wychowawczym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Ustroniu (OERW) podpisano porozumienie o współpracy w sprawie praktyk oraz w zakresie wspólnych przedsięwzięć naukowych/popularnonaukowych, badawczych i rozwojowych.

Ze strony OERW w spotkaniu uczestniczyła dyrektor ośrodka mgr Dorota Kohut, a w imieniu JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz Uczelnię reprezentowały: opiekun praktyk studenckich  mgr Roma Rojowska i koordynator ds. studiów podyplomowych i szkoleń  mgr Katarzyna Drózd.

Ośrodek będzie przyjmował słuchaczy studiów podyplomowych zapewniając im opiekę profesjonalistów, w salach i pracowniach w pełni wyposażonych na potrzeby prowadzenia zajęć terapeutycznych, rehabilitacyjnych i rewalidacyjnych