17.11.2016

Spotkanie informacyjne "Akcja Inkubacja"

W dniu 16.11.2016 r. w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie odbyło się spotkanie, w ramach projektu grantowego "Akcja Inkubacja", którego celem jest pobudzenie aktywności podmiotów i osób z różnych sektorów i ich wspieranie w poszukiwaniu, rozwijaniu i testowaniu innowacyjnych rozwiązań na rzecz przechodzenia młodych ludzi z systemu edukacji do aktywności zawodowej.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem prof. nadzw. dr Katarzyny Szczepańskiej-Woszczyny Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Udział w spotkaniu wzięli dyrektorzy zespołów szkół ponadgimnazjalnych z Cieszyna oraz Jastrzębia Zdroju, przedstawiciele biznesu, szefowie organizacji pozarządowych, przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie oraz pracownicy Wyższej Szkoły Biznesu.

Podczas spotkania omówione zostały następujące zagadnienia:
 czym są innowacje społeczne;
 cel projektu Akcja Inkubacja, czyli innowacje społeczne dotyczące przejścia młodych ludzi z edukacji formalnej do aktywności zawodowej;
 obszary tematyczne innowacji społecznych czyli na co można otrzymać grant;
 jak złożyć swój pomysł na innowację społeczną – omówienie formularza na pomysł na innowację społeczną;
 pozostałe formy wsparcia, oprócz finansowego, jakie będą w ramach projektu dostępne;
 Twórcza Przekora – jak kreatywnie wykorzystać przeciwstawne cechy Polaków w rozwijaniu Innowacji Społecznej.

Więcej informacji na temat projektu: http://www.akcjainkubacja.pl/