08.12.2016

Spotkanie informacyjne w sprawie programu Erasmus

Jak otrzymać stypendium i zrealizować część studiów bądź praktykę zagranicą? Na te pytania odpowiedzieli specjaliści zajmujący się współpracą międzynarodową w WSB podczas spotkania informacyjnego dotyczącego programu Erasmus, jakie odbyło się w Cieszynie

W spotkaniu uczestniczyli studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, którym możliwości jakie oferuje program Erasmus + przedstawil: Paweł Urgacz - Dyrektor Działu Współpracy z Zagranicą oraz Katya Dyurikv- studentka WSB, która uczestniczyła w programie Erasmus.

Program spotkania objął:

• mobilność dla studentów wyjeżdżających na studia i praktykę w ramach programu Erasmus+, którzy pobierali w roku akademickim 2015/16 stypendium socjalne.
  • mobilność dla studentów polskich z krajami partnerskim: Ukrainą, Kazachstanem, Gruzją i Indiami
  • mobilność w grupie wyszehradzkiej: Czechy, Słowacja, Węgry
  • mobilność bilateralna

Warunkiem otrzymania stypendium jest zgłoszenie się do udziału w programie Erasmus+ i wyjazd na studia lub praktykę w roku akademickim 2016/17.

Student wyjeżdżający na praktykę z programu Erasmus otrzymuje miesięczne stypendium w wysokości 400-600 EUR na miesiąc

Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji można uzyskać w Dziale Współpracy z Zagranicą, pokój 214 lub tel: 32 295 93 16.

Sporo informacji  na temat programu Erasmu można znaleźć na profilu działu współpracy międzynarodowej www.facebook.com/WSBInternational

oraz na stronie internetowej uczelni w zakładce Współpraca międzynarodowa