06.02.2015

Spotkanie Noworoczne w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie

30 stycznia 2015 r. w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie odbyło się Spotkanie Noworoczne. W siedzibie przy ulicy Frysztackiej gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych i lokalnych, członków Rady Ekspertów, partnerów biznesowych Uczelni, reprezentantów środowiska gospodarczego i kulturalnego oraz pracowników naukowo-dydaktycznych. Spotkanie to było okazją do zaprezentowania działalności Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz omówienia planów dydaktycznych i naukowych.

W Spotkaniu Noworocznym uczestniczyli:

• Poseł na Sejm Aleksandra Trybuś-Cieślar
  • w imieniu Senatora Tadeusza Kopcia – Edyta Subocz
  • Starosta Powiatu Cieszyńskiego – Janusz Król
  • Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego – Maria Cieślar
  • Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego – Ludwik Kuboszek, Jerzy Nogowczyk
  • Radni Powiatu Cieszyńskiego: Stanisław Kubicius, Łucja Michałek, Krzysztof Neścior, Anna Suchanek, Danuta Wasilewska
  • Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna – Krzysztof Kasztura
  • Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna – Bogdan Ścibut
  • Radni Cieszyna: Czesław Banot, Krzysztof Herok, Grażyna Pawlita, Krzysztof Pszczółka, Bolesław Zemła
  • Wójt Gminy Hażlach – Grzegorz Sikorski
  • Wójt Gminy Zebrzydowice – Andrzej Kondziołka
  • Wójt Gminy Chybie – Janusz Żydek

Przedstawiciele Rady Ekspertów:

• Piotr Dytkowski – Prezes Zarządu Fabryki Automatyki FACH S.A.
  • Anna Kańska-Górniak – Klub Przedsiębiorcy, Zamek Cieszyn
  • Józef Kozieł – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział w Cieszynie
  • Lucyna Legierska – Dyrektor Niepublicznego Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego oraz Niepublicznej Poradni Psychologicznej Słoneczna Kraina
  • Joanna Michalak – Dyrektor Oddziału Banku PKO BP w Cieszynie
  • Marek Niemczyk – Prezes Zarządu Bomar S.A.
  • Wojciech Rojek – Dyrektor Personalny Teksid Iron Poland
  • Krzysztof Trojan – Prezes Zarządu LAKMA SAT
  • Brygida Wnentrzak-Szteler – Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie

Przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, firm, organizacji i szkół:

• Dziekan Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – dr hab. Zenon Gajdzica, prof. UŚ
  • Dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Dom Narodowy – Cecylia Gasz-Płońska
  • Dyrektor Zamku Cieszyn – Ewa Gołębiowska
  • Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej Zaolziu – Jakub Kuc
  • Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Cieszynie – Jadwiga Lincer
  • Dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie – Andrzej Łyżbicki
  • Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – dr Jolanta Skutnik
  • Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie – Cezary Tomiczek
  • Prezes Techmet Sp. z o.o. – Fulvio Viola
  • Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Generała Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie – Adam Wojaczek
  • Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie – Lilianna Zemła

Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz zapoznała gości z działalnością Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz przedstawiła plany dydaktyczne i naukowe. Natomiast Prorektor ds. Nauki prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik zaprezentował najnowszą inicjatywę Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiegi. Obe uczelnie chcą stworzyć jak najlepsze warunki do nauki dla uczniów najbardziej uzdolnionych.

Na koniec oficjalnej części spotkania Rektor WSB złożyła gościom życzenia pomyślności w 2015 r.

O oprawę artystyczną zadbały: Monika Schmidt (skrzypce) - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu, a także skrzypaczka gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Joanna Majcherczyk (wiolonczela) - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej w Cieszynie, współpracuje z Teatrem Arte Creatura oraz z wieloma zespołami kameralnymi.