19.01.2019

Spotkanie noworoczne

16 stycznia 2019 roku Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Akademii WSB gościł swoich partnerów, przyjaciół, wykładowców i studentów podczas dorocznego "Spotkania noworoczego". Spotkaniu przewodniczyła Rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Zwykle spotkania noworoczne mają bardzo radosną atmosferę, przepojoną życzeniami, ciepłymi słowami i snuciem planów na przyszłość. Tegoroczne spotkanie odbywało się jednak w cieniu żałoby narodowej związanej z zamachem, którego ofiarą padł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W swoim wystąpieniu Rektor Akademii WSB prof. nadzw dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz podkreślała znaczenie jakie ma dialog, wzajemne zrozumienie, tolerancja i potrzeba wspólnoty. Nawiązała do słynnych słów papieża Jana XXIII, który przyjmując u siebie ludzi o różnych orientacjach politycznych, w tym znanych antyklerykałów mówił: – „Dzielą nas poglądy? Przyzna Pan, że to tak niewiele” .

Podczas spotkania Rektor Akademii WSB wręczyła cztery złote medale 10-lecia Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie. Wśród osób, które odebrały te prestiżowe wyróżnienia cieszyńskiej uczelni znaleźli się:

• Ryszard Macura – Zastępca Wójta Gminy Istebna, Burmistrz Miasta Cieszyn w latach 2014-2018
  • Jan Ryłko – Prezes Zarządu Miejskiego Koła w Jabłonkowie Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej, Prezes Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej w latach 2009-2017
  • Bożena Cholewa – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera w Cieszynie
  • Viliam Sunal – prezes organizacji Trianon z Czeskiego Cieszyna

Na zakończenie spotkania Rektor Akademii WSB prof. nadzw dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz w imieniu wszystkich pracowników Uczelni złożyła najlepsze życzenia noworoczne wszelkiej pomyślności.

Spotkanie zakończyło się koncertem zespołu Jazz Dinos. w składzie: wokalistka - Natalia Bukowska, na pianinie - Joachim Trembaczowski, Jerzy Pustelnik perkusja , Tadeusz Toman kontrabas oraz gitarzysta Michał Kasztura.