19.07.2013

Spotkanie Władz Samorządowych i Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Na temat kształcenia i…

wakacyjnie o egzotycznych dźwiękach

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Łukasz Wróblewski oraz Prodziekan Joanna Łodziana-Grabowska gościli Starostę  Powiatu Cieszyńskiego Jerzego NogowczykaPrzewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego  Stanisława Kubiciusa.

Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w zakresie działań na rzecz doskonalenia programów  kształcenia. Powołanie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu, do której zostali zaproszeni Goście, uznano za znaczące w kontekście definiowania efektów i upraktycznienia kształcenia odnoszonych do kluczowych kompetencji Absolwentów Wyższej Szkoły Biznesu. Inauguracyjne spotkanie zaplanowano we wrześniu. Rada Ekspertów otwiera dyskusję kategoryzowania efektów kształcenia w ścisłym związku z oczekiwaniami Pracodawców i nauczania zgodnie z potrzebami rynku pracy.

- Misją Grona Ekspertów jest wsparcie procesu nauczania poprzez opiniowanie programów kształcenia i dydaktykę zarówno zajęć modułowych uczelnianych, jak i praktyk studenckich, a także zajęć praktycznych ujętych w programach kształcenia prowadzonych studiów podyplomowych. Ponadto misją Rady jest wypracowanie solidnych podstaw integracji lokalnych środowisk samorządowych, naukowych, oświatowych oraz  biznesowych w oparciu o wspólnie podzielane wartości i oczekiwania.  Współpraca we wskazanym zakresie oraz budowanie relacji staje się ważnym elementem kształtowania kultury jakości i tworzenia lokalnej tożsamości.  Podczas spotkań z przedstawicielami środowisk biznesowych  już rozmawiamy o kierunkach kształcenia. Wyraźnie podkreślane są kompetencje społeczne, które stają się ważnym i znaczącym dla środowisk pracy atutem Absolwenta, co zgodnie podkreślają Pracodawcy niezależnie od branży i obszaru działalności. Przyjęcie zaproszenia do Rady Ekspertów przez Pana Starostę oraz Pana Przewodniczącego, a także Prezesów Zarządów przedsiębiorstw i  jednostek oświatowych  jest dla nas wyróżnieniem i szansą na tworzenie nowej jakości w sferze oferowanych usług edukacyjnych.

Goście mieli także okazję obejrzenia  sal dydaktycznych oraz biblioteki. Nowoczesny sprzęt w salach komputerowych, wykładowych oraz laboratoriach językowych – to jeden z atutów oferty Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

i…wakacyjnie o egzotycznych dźwiękach

Największe emocje wzbudziła wystawa egzotycznych instrumentów z prywatnej kolekcji Dziekana Wydziału dr. inż. Łukasza Wróblewskiego. Ciekawa prezentacja eksponatów – zachwyca, o czym warto przekonać się osobiście. Oficjalne otwarcie już w najbliższą środę 23 lipca.

Serdecznie zapraszamy!

Opracowanie: Joanna Łodziana-Grabowska