27.06.2013

Starosta Cieszyński wspiera działania WSB

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Współczesne problemy zarządzania i marketingu
w instytucjach kultury”
  była jednym z tematów poruszanych podczas spotkania Dziekana Wydziału Zamiejscowego dr inż. Łukasza Wróblewskiego oraz Prodziekan dr Joanny Łodziany-Grabowskiej ze Starostą Powiatu Cieszyńskiego Jerzym Nogowczykiem.

Spotkanie obejmowało szereg tematów dotyczących wzajemnej współpracy w zakresie opiniowania programów kształcenia oraz poszukiwania partnerów w zakresie prowadzenia praktyk dla studentów i słuchaczy Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie. Ponadto omawiano zasady funkcjonowania Rady Ekspertów przy Wydziale. Starosta zapoznał się z planami placówki na przyszły rok akademicki.

Od nowego roku akademickiego 2013/2014 Uczelnia w Cieszynie proponuje kandydatom studia w trybie stacjonarnym pierwszego stopnia. Są to studia zarówno inżynierskie, jak i licencjackie na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Informatyka. Podczas studiów dziennych realizowany będzie program "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz", którego idea jest prosta. Przez 3 dni w tygodniu zajęcia odbywają się zgodnie
z programem studiów. Ponadto studenci wybierają dodatkowe przedmioty specjalistyczne. Przez pozostałe 2 dni w tygodniu realizowane są praktyki zawodowe. Uczestnicy programu mogą również podjąć pracę w wybranej firmie. Od pierwszego semestru studenci uczestniczą w szkoleniach
m.in. z zakresu komunikacji interpersonalnej, budowania zespołu czy negocjacji. W trakcie trwania programu istnieje możliwość zdobywania międzynarodowych certyfikatów, zarówno językowych, jak i specjalistycznych.

Przygotowała: Hanna Blokesz-Bacza