25.11.2014

Studenci Koła INGENIATUS poznają tajniki nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020

W czwartek, 20 listopada br. studenci koła INGENIATUS uczestniczyli w konferencji organizowanej przez mBank SA w Bielsku-Białej. W czasie konferencji dr Joanna Kurowska-Pysz wygłosiła wykład „Dotacje unijne 2014-2020 – możliwości pozyskiwania środków na rozwój przedsiębiorstw, innowacje i turystykę".

Studenci mieli okazję również wysłuchać wykładu „Gospodarka polska na tle gospodarki globalnej w perspektywie najbliższych kwartałów", który przedstawił dr Marcin Mazurek, Główny Ekonomista mBank SA. Jak się okazało, w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej dostępnych będzie wiele rodzajów dotacji przyjaznych dla młodych, innowacyjnych przedsiębiorców, jak również pojawi się szereg nowych mechanizmów wsparcia rozwoju karier zawodowych. Z tych nowych szans będzie można skorzystać już od roku 2015.