16.10.2013

Studenci studiów dziennych rozpoczęli naukę

9 października 2013 r. rozpoczął się nowy rozdział w historii Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie - odbyły się pierwsze zajęcia dla pierwszej grupy studentów studiów stacjonarnych. Młodzi ludzie wybrali naukę na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Przed pierwszymi zajęciami studenci wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym.

Przyszłych inżynierów i licencjatów powitały władze wydziału: Dziekan – dr inż. Łukasz Wróblewski oraz Prodziekan – dr Joanna Łodziana-Grabowska. Dziekan cieszyńskiego wydziału podkreślał, że pierwsza grupa studentów stacjonarnych będzie miała komfortowe warunki nauki.

- Cieszę się, że mam przyjemność poprowadzenia dla Państwa zajęć. Na kanwie dotychczasowych doświadczeń z przekonaniem twierdzę, że praca ze Studentami studiów stacjonarnych to nie tylko kształcenie modułowe, ale także wspólne przedsięwzięcia badawcze, praca w kołach naukowych, uczestnictwo w konferencjach, aktywność w samorządzie studenckim. Stały kontakt, zaangażowanie, podejmowanie różnych aktywności przekładają się na znaczące efekty – mówiła podczas spotkania organizacyjnego Prodziekan Wydziału Zamiejscowego.

Podczas spotkania organizacyjnego studenci pierwszego roku dowiedzieli się, jakie są ich prawa i obowiązki, poznali zasady funkcjonowania Dziekanatu, przeszli szkolenie z e-learningu oraz poznali Wirtualną Uczelnię. Dr Joanna Łodziana-Grabowska zapoznała Studentów z zasadami Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów Zaliczeniowych, obowiązującego Regulaminu ECTS, oraz Uczelnianego Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w tym ewaluacji zajęć dydaktycznych.

Władze Wydziału Zamiejscowego życzyły Studentom dobrego i efektywnego studiowania. Jestem przekonany, że nasz Wydział będzie dla Państwa ważnym etapem w zdobywaniu praktycznej i przydatnej wiedzy. Wiedzy, która zagwarantuje dobrą pozycję na rynku pracy. Natomiast życie studenckie naszej Uczelni dostarczy Państwu wielu niezapomnianych, pozytywnych wrażeń – powiedział Dziekan dr inż. Łukasz Wróblewski.