12.12.2013

Styczniowe warsztaty dla studentów CUD

Dzieci w wieku 8-12 lat zapraszamy do udziału w warsztatach organizowanych w ramach Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci.

Warsztaty „Pięć zmysłów…, a gdyby któregoś zabrakło?” poprowadzi mgr Anna Piątek. Zapisy trwają!

Warsztaty dla studentów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci „Pięć zmysłów…, a gdyby któregoś zabrakło?” odbędą się 11 stycznia o godzinie 11:30. Poprowadzi je mgr Anna Piątek, osoba z upośledzeniem narządu słuchu, wykorzystująca język migowy w kontaktach z osobami niedosłyszącymi i głuchymi.

Zapisy na warsztaty jeszcze trwają - zgłoszenia i kontakt pod adresem cud@wsb.edu.pl
UWAGA: w warsztatach biorą udział dzieci w wieku 8-12 lat!

Studenci CUDu będą mieli okazję nauczyć się podstaw języka migowego oraz wczuć się w sytuację osób głuchych i niedosłyszących. Dla dzieci przygotowano wiele gier i zabaw, które pomogą im w nauce – m.in. kalambury, quizy, filmy. Dzieci zagrają także w głuchy telefon – dla osób głuchych, przekonają się, jak osoby głuche „słyszą" muzykę oraz jak brzmią kołysanki dla głuchych dzieci.

Zmienił się temat wykładu zaplanowanego na 11 stycznia 2014 r. Wykład pt. "Ojczyzna. Opowieść o wielkiej miłości" poprowadzi dr Jacek Kurek, który zabierze dzieci w świat sztuk pięknych.