10.11.2018

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

środa, 14 listopada

Termin: 14.11.2018 godz. 9:00 – 11:00

Maksymalna ilość osób: 50

Irena Greń, doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery w Skoczowie

Licencjonowany pośrednik pracy i doradca zawodowy, trener interpersonalny. W ramach grupowego poradnictwa zawodowego prowadzi warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, autoprezentacji, małej przedsiębiorczości, preorientacji zawodowej. Prowadzi indywidualne poradnictwo zawodowe w ramach którego miedzy innymi konsultuje biznesplany i dokumenty aplikacyjne, przygotowuje do aktywnego wyjścia na rynek pracy. Współautor szkoleń e-learningowych dla pracowników OHP.

Jej zawodowe motto: Nie sztuką jest zarabiać pieniądze, sztuką jest robić to co się lubi i na tym zarabiać pieniądze.

Hobby: turystyka piesza zdobywca Korony Gór Polski, Duża Złota GOT, Złota GSS, działacz społeczny PTTK, (Brązowy Krzyż Zasługi, Za Zasługi Dla Turystyki, Złota Odznaka Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego, Złota Odznaka Za Pracę W PTTK Wśród Młodzieży)

Czego się dowiesz?

Zastanawiałeś się kiedyś nad otwarciem działalności gospodarczej? Masz wątpliwości czy się do tego nadajesz? Szukasz inspiracji? Jeśli tak, to zapraszam na wykład połączony z warsztatami na których dowiesz się jak to jest z predyspozycjami zawodowymi i czy uzdolnienia przedsiębiorcze są twoim atutem.

Odpowiemy sobie na pytania:

- Jak to się dzieje, że jednym udaje się odnieść sukces w tej dziedzinie a innym nie?

- Od czego mam zacząć?

- Gdzie szukać informacji?

- Czy to dobry czas na podejmowanie takiego wyzwania?

czwartek, 15 listopada

Twoja kariera naprawdę zaczyna się teraz - Aplikuj z Aplikuj.pl

Termin: 15.11.2018 godz. 9:15 - 11:00

Poznaj trenera:

Izabela Foltyn, Kierownik działu sprzedaży w Aplikuj.pl, handlowiec z wieloletnim stażem.

Z wykształcenia jest specjalistką do spraw gospodarki nieruchomościami. Swoją karierę zawodową zaczynała jako przedstawiciel handlowy. Następnie zdobywała doświadczenie, pracując dla czołowej polskiej marki rekrutacyjnej. Od roku 2007 sukcesywnie zajmuje się zagadnieniami procesów rekrutacyjnych, kadr oraz employer branding. W Aplikuj.pl pracuje od roku 2015, nawiązała w tym czasie współpracę z ponad 500 firmami z całego  województwa. Wraz ze swoim zespołem opracowuje i wdraża nowoczesne rozwiązania dla pracodawcy i pracownika, poprawiające efektywność i sprawność rekrutacji.

Jej wypowiedzi eksperckie można znaleźć w licznych w artykułach tematycznych.

Czego się dowiesz?

Twoja kariera naprawdę zaczyna się teraz - już podczas studiów możesz zacząć zdobywać pierwsze umiejętności zawodowe i zacząć rozwijać się w branży. Z przygotowanego przez nas wykładu poznasz m.in. odpowiedzi na pytania:

- Czym się różni staż od praktyki i kiedy możesz je podjąć;

- Jak napisać ciekawe CV? A także 20 najczęściej popełnianych błędów a aplikacji;

- Co zamiast umowy o pracę? Wady i zalety różnych form zatrudnienia,

- Kogo poszukują pracodawcy? Zawody deficytowe i najlepiej płatne stanowiska.

Skorzystaj z przydatnych porad specjalisty na temat pierwszych doświadczeń rekrutacyjnych, dowiedz się, czego możesz się spodziewać na rynku pracy i jak aplikować, aby dostać się na wymarzony staż lub zdobyć pracę marzeń.

piątek, 16 listopada

Warsztat: Wieloaspektowość działalności mikroprzedsiębiorstwa – gdzie praktyka spotyka się z nauką

Termin: 16.11.2018 godz. 9:15 - 10:45

Poznaj trenera:

Szymon Cieślar, mikroprzedsiębiorca prowadzący działalność w obszarze budowlano-inwestycyjnym

W swojej karierze zawodowej zajmował się również doradztwem finansowym, realizacją projektów unijnych oraz e-handlem. Obecnie swoje działania skupia na realizacji projektów budowlanych na terenie Polski oraz Czech. Doktorant Akademii WSB, autor recenzowanych artykułów naukowych, uczestnik wielu konferencji oraz warsztatów, absolwent podyplomowych studiów MBA.

Czego się dowiesz?

Mikroprzedsiębiorczość stanowi najprostszą formę umożliwiającą rozpoczęcie prowadzenie własnego biznesu.

- Czy jednak wszystko jest takie proste?

- Czy można skutecznie prowadzić small business bez merytorycznych podstaw?

- Czy nauka pomaga w realizacji celów biznesowych? Kim tak właściwie jest przedsiębiorca?

- Czy teoria organizacji i zarządzania ma cokolwiek wspólnego z praktyką?

- Czy ta mikroprzedsiębiorczość w ogóle się opłaca?

Na te oraz inne pytania postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi podczas burzliwej dyskusji, w której każdy głos będzie ważny.

Zgłoszenia na maila: bdonocik@wsb.edu.pl