03.11.2014

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Cieszynie

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie włącza się w organizowany przez Zamek Cieszyn Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Zapraszamy do udziału w spotkaniach, warsztatach i zajęciach, które będą się odbywac od 17 do 22 listopada na Wzgórzu Zamkowym i w naszej Uczelni.

Od 17 do 22 listopada Zamek Cieszyn organizuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Cieszynie. Jest to jedna z największych inicjatyw, propagujących ideę przedsiębiorczości na Śląsku Cieszyńskim. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu jest kierowane do osób zainteresowanych własnym rozwojem, bez względu na wiek – uczniów, studentów, menedżerów, nauczycieli, przedsiębiorców oraz tych, którzy poszukują pracy, czy planują założenie własnej firmy.

W programie zaplanowano szereg interesujących wydarzeń. Na warsztatach będzie można m.in. doskonalić umiejętności komunikacji i współpracy, nauczyć się kreatywności, zarządzania finansami, a także... talentami.  Z kolei podczas spotkań mowa będzie o motywowaniu siebie i innych do działania, bezpiecznym korzystaniu z portali społecznościowych, jak i wykorzystaniu e-marketingu w branży edukacyjnej.

Swoim doświadczeniem związanym z prowadzeniem własnej firmy podzielą się przedsiębiorcy. Będzie można przekonać się m.in., że hobby może stać się pomysłem na biznes. Na osoby zainteresowane ekonomią społeczną i założeniem spółdzielni socjalnych będą czekali konsultanci, by udzielić wszelkich potrzebnych informacji. Chętni będą mogli odwiedzić cieszyńskie spółdzielnie socjalne. Nie zabraknie oferty mini staży i praktyk zawodowych dla studentów, a Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości pokaże, że można założyć legalną firmę bez rejestracji. Osoby zainteresowane szeroko rozumianą przedsiębiorczością zapraszamy do udziału w debacie: „Patriotyzm gospodarczy. Jak samorząd może wspierać rozwój lokalnej przedsiębiorczości?"

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie jest współorganizatorem Dnia przedsiębiorczej edukacji, który odbędzie się 19 listopada w siedzibie Uczelni przy ul. Frysztackiej 44.

O godzinie 10.00 zapraszamy na warsztaty „Zarządzanie talentami”, które poprowadzi dr Joanna Kurowska-Pysz, kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji, specjalista w zakresie pozyskiwania środków unijnych, ekspert ds. współpracy nauka-biznes. Warsztaty organizowane są z myślą o właścicielach firm, kadrze menadżerskiej, osobach zarządzających kadrami w firmach, szczególnie w mikro i małych przedsiębiorstwach nastawionych na zmiany.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak najlepiej wykorzystać dla rozwoju firmy potencjał kreatywnych, utalentowanych pracowników, a także jak motywować tę szczególną grupę i namawiać ją do dzielenia się swoją wiedzą. Warto podkreślić, że pozyskanie i przywiązanie do firmy otwartych na zmiany i nowości pracowników wiedzy staje się jednym z istotniejszych warunków bycia innowacyjnym na rynku.

Natomiast od godz. 14.00 do 16.00 zapraszamy do udziału w rozmowach o praktykach i stażach. W trakcie tego spotkania będzie możliwość zapoznania się z ofertą lokalnych firm i instytucji w ramach akcji "Mini staż - Max informacja".

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Rejestracja do 12 listopada 2014.

T: 33 851 08 21 w. 21, 22

@: stp@zamekcieszyn.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleźć na: www.zamekcieszyn.pl

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku w 143 krajach świata, w tym w Polsce. W programie znajdują się setki wydarzeń przyciągających miliony uczestników.