Sympozjum Naukowe „Współczesne spojrzenie na bezpieczeństwo. Wymiar lokalny”

W imieniu Komitetu Organizacyjno - Naukowego serdecznie zapraszamy do udziału w III Akademickich Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy.

Tegoroczna edycja Mistrzostw odbędzie się dzięki współpracy ze Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu w dniach 26-28 listopada 2018 r. Mistrzostwom towarzyszyć będzie Sympozjum Naukowe „Współczesne spojrzenie na bezpieczeństwo. Wymiar lokalny”

III Akademickich Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy

Celem Mistrzostw jest podniesienie wśród studentów poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie w nich kompetencji społecznych, polegających na podjęciu działań w zakresie udzielenia pierwszej pomocy osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia. Zawody będą organizowane w plenerze, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami tej rywalizacji.

Tegoroczne III Akademickie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, odbywają się pod Honorowym Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Naszemu wydarzeniu patronują również Konsultant Krajowy ds. Medycyny Ratunkowej, Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych oraz JM Rektor Akademii WSB  prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Sympozjum Naukowe „Współczesne spojrzenie na bezpieczeństwo. Wymiar lokalny”

W trakcie III edycji Mistrzostw jest planowane dodatkowo Sympozjum Naukowe pt. „Współczesne spojrzenie na bezpieczeństwo. Wymiar lokalny”, adresowane m.in. do uczestników zawodów.

Organizator:

• Centrum Badań nad Bezpieczeństwem Transgranicznym w Cieszynie
  • Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu

Współorganizatorzy

• Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB
  • Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie
  • Katedra Służb Bezpieczeństwa Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa VŠB -  Uniwersytet Techniczny w Ostrawie
  • Katedra Bezpieczeństwa Społecznego WP Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
  • Szkoła Policji w Katowicach

Cel sympozjum:

Analiza charakteru współczesnych zagrożeń determinujących organizację systemu lokalnego bezpieczeństwa w kontekście doskonalenie funkcjonujących rozwiązań prawno - organizacyjnych

Termin:

9.30 –13.30, 28 listopada 2018 r.

Miejsce:

Hugart Hotels KOLEJARZ - Best for You

Ul. Stroma 2, 43-450 Ustroń

Udział w sympozjum jest bezpłatny.

Udział należy potwierdzić zgłoszeniem na adres e-mail robertsocha@interia.pl bądź telefonicznie na nr 509373725 do 23 listopada 2018 r.

Z wyrazami szacunku,

Komitetu Organizacyjno-Naukowego