18.10.2017

Szkolenia, kursy, studia podyplomowe za 20% wartości

Kursy zawodowe, językowe, prawo jazdy, szkolenia i studia podyplomowe to tylko niektóre usługi, na które można otrzymać dofinansowanie dzięki projektowi, który jest realizowany przez Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Projekt zakłada możliwość dofinansowania różnorodnych usług edukacyjnych dla właścicieli i pracowników mikro (mniej niż 10 pracowników), małych (mniej niż 50 pracowników) i średnich przedsiębiorstw (mniej niż 250 pracowników).

Szansa dla mniejszych firm

Jak informują konsultanci zatrudnienie w biurze funkcjonującym w cieszyńskim wydziale Wyższej Szkoły Biznesu – Barbara Donocik i Szymon Cieślar – „Projekt to ogromna szansa dla małych firm, aby ich właściciele i pracownicy zdobyli wiedzę i umiejętności, na które bez dofinansowania nie byłoby ich stać. Co ważne to przedsiębiorcy decydują jakich kompetencji potrzebują ich pracownicy. Wybrane usługi edukacyjne nie muszą być związane z aktualnie wykonywanymi obowiązkami.”

Jak otrzymać dofinansowanie

Jak otrzymać dofinansowanie? To proste. Należy wejść na stronę Bazy Usług Rozwojowych www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl i wyszukać szkolenia, kursu czy też studia  podyplomowe, które nas interesują. Następnie zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta, który znajduje w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej (ul. Frysztacka 44, 43-400 Cieszyn). Oferta szkoleniowa jest bardzo bogata. Co jednak zrobić jeżeli w Bazie nie ma usługi, która nas interesuje? Można złożyć na daną usługę zapotrzebowanie.

Kto może skorzystać?

Wsparcie kierowane jest dla przedsiębiorców i pracowników (zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło), wspólników i partnerów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Maksymalna wartość dofinansowania na jedno przedsiębiorstwo to 100 000 zł, natomiast na  jedną usługę rozwojową 15 000 zł (średnio dla pracownika 7 500 zł).

Biuro projektu w Cieszynie

Konsultanci ds. rekrutacji w Biurach Obsługach Klienta bezpłatnie udzielą wszelkie informacji dotyczących projektu oraz pomogą otrzymać dofinansowanie. Biuro czynne jest w poniedziałki, wtorki, piątki, soboty w godz. 7:00-15:00, natomiast w środy i w czwartki od 11:00 do 19:00.Kontakt: bokcieszyn@wsb.edu.pl, tel: +48 32 706 10 91 (wewn. 12), kom. +48 887 333 500, +48 887 700 440.

Spotkanie informacyjne

26 października o godz. 18:00  w sali A 102 Wydziale Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej (ul. Frysztacka 44, Cieszyn) odbędzie się  Spotkanie „Szkolenia, kursy, studia podyplomowe za 20% wartości”. Wstęp wolny