07.11.2012

Targi pracy w skoczowie

V Skoczowskie Targi Pracy

W dniu 5 października 2012 w Skoczowie odbyły się Młodzieżowe Targi Pracy. Przy 19 stoiskach  oprócz, pracodawców oraz agencji pracy zasiedli m.in.  doradcy zawodowi, psychologowie oraz pracownicy firm szkoleniowych i edukacyjnych,  swoje stoisko miała tam  również Wyższa Szkoła Biznesu.

Targi Pracy otworzył dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bielsku-Białej Bogumił Kanik, witając wszystkich zaproszonych gości.  Swoją obecnością imprezę uświetnili  m.in. poseł Stanisław Szwed, Burmistrz Skoczowa Janina Żagan, kierownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy Robert Słoniec  oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Stefaniak-Bacza.

Była to już trzecia edycja tego przedsięwzięcia – tym razem zorganizowana w ramach projektu systemowego „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Targi odwiedzili tegoroczni maturzyści  z  Liceum Ogólnokształcącego w Skoczowie oraz osoby poszukujące pracy.

Wszystkie stoiska były oblegane przez uczestników.  W ofercie WSB szczególne zainteresowanie wzbudzały studia inżynierskie oraz studia uzupełniające.

Targi odwiedziło około 350 osób.