09.07.2013

Trwają przygotowania do nowej edycji CUD

O zwyczajach Indian, trzeciej edycji Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci oraz muzyce Aborygenów rozmawiał w piątek (08.07) Burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek z Dziekanem Wydziału Zamiejscowego dr inż. Łukaszem Wróblewskim oraz Prodziekan dr Joanną Łodzianą-Grabowską.

Burmistrz Mieczysław Szczurek zgodził się na objęcie patronatem wystawy „Rytmy odległych lądów”, na której prezentowane są egzotyczne instrumenty muzyczne przywiezione z całego świata. Ogromne, australijskie didgeridoo, andyjskie charango czy też chińskie erhu można będzie zobaczyć już od przyszłego tygodnia przez całe wakacje.

To nasza wakacyjna propozycja nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich, których pasjonuje odkrywanie świata – podkreśla dr inż. Łukasz Wróblewski – Wystawa jest preludium do wykładów, jakie zaplanowaliśmy na tegoroczny CUD. Będziemy opowiadać dzieciom m.in. o życiu i obyczajach Indian obu Ameryk.

Wydział w Cieszynie przygotowuje się do zbliżającego się roku akademickiego, w którym nie zabraknie ciekawych propozycji dla każdego. W trzeciej edycji Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci obok wykładów będą organizowane warsztaty fakultatywne dla zainteresowanych, wykłady dla rodziców, Akademia Młodego Wykładowcy WSB oraz Konferencja Dzieci i Młodzieży. Od października zostanie wznowiony również cykl Spotkań Podróżników oraz Szkoła Liderów.

Przygotowała: Hanna Blokesz-Bacza