11.09.2013

Tydzień Kultury Beskidzkiej w "złotych" barwach

Za nami jubileuszowy – 50 Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Już po raz 50 odbyła się jedna z największych imprez folklorystycznych na świecie. Na jubileusz Tygodnia Kultury Beskidzkiej zjechało się ponad 100 zespołów pieśni i tańca z około 30 państw i niemal wszystkich kontynentów. Odbyło się ponad 50 wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, w kilku miejscowościach równocześnie, a to wszystko w ciągu  9-ciu dni. Na tak dużej imprezie nie mogło zabraknąć Wyższej Szkoły Biznesu.

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczył w finale XXIV Międzynarodowego Spotkania Folklorystycznego organizowanego w dniach 3 i 4 sierpnia w ramach 50-tego Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Występy zespołów z Brazylii, Bośni, Czech czy Grecji można było podziwiać na deskach amfiteatru im. Stanisława Hadyny. Międzynarodowa Rada Artystyczna przyznała tytuł Grand Prix zespołowi „Májek” z Brna.

Ogromną popularnością cieszyła się strefa zabaw WSB. Dzieci mogły poszczycić się swoimi umiejętnościami z języka angielskiego oraz rywalizowały w rozwiązywaniu quizów. Każdy zwycięzca otrzymywał dyplom uczestnika zabaw i pamiątkowe gadżety. Dodatkowo na małych „artystów” czekało malowanie buziek oraz kolorowanki.

Opracowanie: Karolina Nagodzińska