Umowa o współpracy pomiędzy Akademią WSB a PPG Cieszyn S.A.

Akademia WSB oraz PPG Cieszyn S.A. zawarły 16 maja 2024 r. w Cieszynie umowę o współpracy. Umowa przewiduje szereg wspólnych inicjatyw, obejmujących zarówno przedsięwzięcia edukacyjne, naukowe jak i badawczo-rozwojowe. Akademię WSB reprezentowała dr Edyta Nowak-Żółty, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, natomiast PPG Cieszyn S.A. - Joanna Sproncel-Bagrowska, Prezes Zarządu.

Umowa o współpracy Akademii WSB z czołowym zakładem produkcyjnym a zarazem jednym z najważniejszych pracodawców Śląska Cieszyńskiego jest ważnym wydarzeniem zarówno dla studentów jaki i pracowników naszej Uczelni.

Dziekan cieszyńskiego wydziału Dr Edyta Nowak-Żółty podkreśliła znaczenie tej inicjatywy dla rozwoju lokalnej społeczności i wzmocnienia więzi między edukacją a przemysłem. Joanna Sproncel-Bagrowska podkreślała znaczenie współpracy z uczelnią dla pracowników PPG w zakresie rozwoju, wzmacniania kompetencji i umiejętności zawodowych.

Kluczowe obszary współpracy to:

• Realizacja wspólnych projektów edukacyjnych, naukowych i badawczo-rozwojowych. Partnerzy planują współdziałanie w realizacji projektów, które będą wspierać rozwój wiedzy i innowacji.
  • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników PPG Cieszyn i ich rodzin: Dzięki umowie, pracownicy PPG Cieszyn oraz ich rodziny będą mogli podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w studiach I stopnia, II stopnia, studiach podyplomowych oraz szkoleniach organizowanych przez Akademię WSB, z uwzględnieniem bonifikaty partnerskiej w opłatach.
  • Organizacja praktyk zawodowych: Studenci i słuchacze Akademii WSB będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w PPG Cieszyn, co zostanie regulowane odrębnymi pisemnymi porozumieniami.
  • Współpraca w tworzeniu programów kształcenia: Partnerzy będą współpracować przy tworzeniu i opracowywaniu specjalności, programów studiów podyplomowych, szkoleń oraz kursów zgodnych z profilem działalności obu instytucji. Programy te będą wykorzystywane w procesie dydaktycznym Akademii WSB.
  • Organizacja konferencji i seminariów tematycznych: W ramach współpracy będą organizowane tematyczne konferencje i seminaria, w których przedstawiciele PPG Cieszyn będą pełnić rolę członków komitetów programowych.

Podpisanie umowy jest istotnym krokiem w kierunku zacieśnienia współpracy między Akademią WSB a PPG Cieszyn S.A., przynoszącym korzyści zarówno dla środowiska akademickiego, jak i przemysłowego.

Obie instytucje działają na terenie Cieszyna, co dodatkowo podkreśla znaczenie tej współpracy dla rozwoju miasta i regionu. Akademia WSB i PPG Cieszyn S.A. są ważnymi instytucjami w lokalnym środowisku, a ich kooperacja z pewnością wzmocni potencjał gospodarczy i społeczny miasta.

PPG Cieszyn S.A.

ul. Przemysłowa 1

43-400 Cieszyn

Moment podpisania umowy o współpracy pomiędzy PPG Cieszyn a Akademią WSB