10.06.2014

Uniwersytet Dziecięcy przekracza granicę

14 czerwca w Czeskim Cieszynie (ul. Bożka 16) zainaugurowany zostanie Uniwersytet Dziecięcy na Zaolziu. To kolejna inicjatywa realizowana dzięki współpracy Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej.

O godzinie 10:00 w siedzibie PZKO w Czeskim Cieszynie odbędzie się wykład „Kolorowy świat Indian – życie i obyczaje Indian obu Ameryk”. Zajęcia prowadzone przez dr. inż. Łukasza Wróblewskiego, z zamiłowania podróżnika, muzyka i kolekcjonera, cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. To okazja do poznania historii, kultury, obyczajów oraz wielu ciekawych aspektów z życia Indian. Uczestnicy wykładu poznają m.in. odpowiedź na pytanie z ilu piór składa się pióropusz. Wiele z eksponatów zebranych podczas licznych podróży dr. Wróblewskiego można będzie dotknąć, wypróbować i przymierzyć.