20.10.2016

Uroczysta Inauguracja CUD już po raz szósty!

15 października 2016 r. uroczystą Inauguracją i widowiskowym wykładem rozpoczęliśmy szóstą edycję Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Wykład inauguracyjny przygotowali popularyzatorzy nauki – Pani Sonia Myczkowska i Pan Krzysztof Sołtysik. Podczas wykładu najmłodsi Studenci dowiedzieli się m.in.: czym jest i jak powstaje prąd, a eksperymenty naukowe przeprowadzone przez prowadzących pokazały na czym polega przepływ prądu.

Najważniejszym elementem uroczystej Inauguracji było złożenie uroczystego ślubowania oraz immatrykulacja pierwszorocznych  Studentów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego, której dokonali dr inż. Łukasz Wróblewski – Zastępca Kierownika Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji i mgr Regina Bogaczyk – Dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

W uroczystości wzięli udział także: Pan Stanisław Kawecki – Sekretarz Miasta Cieszyna, Pan Łukasz Stępień – Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Pani Magdalena Zdejszy – Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie.