19.12.2020

W dniu 8 grudnia 2020 r. w Akademii WSB odbyła się Uroczystość z okazji Jubileuszu dwóch lat realizacji projektu „PERFECT – Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB” oraz działalności Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB – powołanego pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dra Jarosława Gowina i finansowanego w ramach programu MNiSW pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”, które działa przy Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie.

Jubileusz

Obchody Jubileuszu były okazją do zaprezentowania osiągnięć w ramach realizacji Projektu oraz działalności Instytutu, a także faktu, że Akademia WSB znalazła się w prestiżowym gronie 30 polskich jednostek naukowych uwzględnionych w programie „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło projekty zawierające strategię rozwoju badań naukowych, których realizacja ma służyć intensywnemu rozwojowi wyróżniających się w regionie uczelni w wybranych dyscyplinach. Akademia WSB, jako jedyna w województwie śląskim, otrzymała wsparcie na rozwój badań w dyscyplinach „Nauki o zarządzaniu i jakości” oraz „Ekonomia i finanse”.

Wszystko zaczęło się w Cieszynie ...

Uroczystość, która ze względu na pandemię odbyła się w formule zdalnej, rozpoczęła się od wystąpienia JM Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oraz Pana Ministra Wojciecha Murdzka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odczytany został również list okolicznościowy przez cieszyńskiego Senatora RP Tadeusza Kopcia, reprezentującego Wicepremiera, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii dra Jarosława Gowina, uczestników powitał również dr hab. Piotr Buła, prof. UEK, Prorektor ds. Projektów i Współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wspomnieć należy, że inauguracja projektu i funkcjonowania Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB odbyła się w Cieszynie.

Prezentacji z realizacji Projektu dokonała dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB, Kierownik Projektu, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia, zwracając uwagę na liczne sukcesy, w tym umiędzynarodowienie i interdyscyplinarność Akademii WSB. Działalność Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną, który rozwija aktywność naukową i ekspercką związaną m.in. ze współpracą transgraniczną i zarządzaniem publicznym, omówiła dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB, Dyrektor Instytutu.

Podczas Uroczystości ogłoszone zostały wyniki Konkursu dla doktorantów prowadzących badania w dyscyplinie Nauk o zarządzaniu i jakości. Granty w ramach pracy nad rozprawą doktorską otrzymali: Magdalena Chałupczak, Mirosław Szemla, Ewa Szkudlarek i Justyna Szymczyk.