20.03.2017

Uroczysty apel „Pod Wałką” w 75 rocznicę mordu na żołnierzach Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej w Cieszynie

20 marca 2017 przedstawiciele Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oddali hołd 24 żołnierzom ZWZ AK pomordowanym w Cieszynie w czasie wojny przez nazistów.

75 lat temu mieszkańcy naszego regionu z obu stron Olzy biorący udział w zbrojnej walce z hitlerowcami, zostali publicznie powieszeni na szubienicach w obecności siłą spędzonych mieszkańców Cieszyna i okolic. Pamięć o zamordowanych jest do dziś żywa w pamięci mieszkańców.

Na zaproszenie Władz Miasta i Powiatu oraz Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy  w uroczystym Apelu uczestniczyli Dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Regina Bogaczyk oraz kierownik Centrum Rekrutacji i Studiów Podyplomowych Grzegorz Adam.