14.10.2016

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej była partnerem merytorycznym  VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbył się w tym tygodniu w Katowicach.

W panelach tematycznych uczestniczyli eksperci Uczelni, w tym między innym:

prof. nadzw. dr  Zdzisława Dacko-Pikiewicz JM Rektor WSB „Strach przed wielkością. Jak się nie bać rozwoju własnej firmy”;

dr Marcin Lis Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich „Modele finansowania innowacji badań”;

dr inż. Krystian Mączka  z Katedry Informatyki WSB „Jak zadbać o bezpieczeństwo biznesu”;

dr Magdalena Kraczla z Katedry Przedsiębiorczości Międzynarodowej i Finansów WSB „Zdrowy pracownik – sprawny biznes”;

dr Paulina Głowacka Prodziekan WSB z Katedry Katedry Fizjoterapii

prof. nadzw. dr hab. inż. Marka Sitarza Kierownik Katedry Transportu Szynowego w WSB z autorską sesją – „Transport. Logistyka. Spedycja. Szanse i zagrożenia dla regionów.

Podczas panelu, w którym uczestniczyła JM Rektor WSB cenieni przedsiębiorcy dzieli się swoimi doświadczeniami i wyzwaniami, z jakimi muszą się mierzyć w swojej zawodowej codzienności. - Zewsząd słyszymy, że żyjemy w ciężkich czasach, w których prowadzenie firmy jest nie lada wyzwaniem. Ja uważam, że żyjemy w czasach o wiele łatwiejszych niż kiedykolwiek wcześniej. Kluczem do sukcesu jest wiedza, informacja, którą w dobie internetu zdobywamy bez problemu. Umiejętne inspirowanie się najlepszymi rozwiązaniami z całego świata, skuteczne nawiązywanie relacji z otoczeniem, stałe doskonalenie przekłada się na rozwój firmy, jej poziom innowacyjności, udoskonaleń, które potrafi wdrożyć. To jest droga do sukcesu, którą obrała Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej - mówiła podczas panelu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

***

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to jedno z największych wydarzeń gospodarczych w kraju. Podczas Kongresu swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami dzielili się najwięksi eksperci, przedstawiciele świata biznesu, nauki, administracji i III sektora. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutowały również najważniejsze osoby w Państwie, delegacje z kilkunastu państw europejskich.

Wydarzenie to już na stałe zapisało się w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu odbyło się kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wzięli eksperci z kraju i z zagranicy.