24.09.2014

Walny zjazd chemików z udziałem władz WSB

Od 24 do 26 września w Cieszynie odbywa się jubileuszowy 30. Walny Zjazd Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. W programie m.in. wybory władz oraz konferencja. Gościem chemików będą m.in. były premier prof. Jerzy Buzek oraz Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Walne zjazdy stowarzyszenia odbywają co cztery lata. Jednak po raz pierwszy odbywa się on w Cieszynie. Członkowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego będa mieli okazję zapoznać się z podsumowaniem prac zarządu poprzedniej kadencji i wybiorą zarząd główny na kolejną 4-letnią kadencję/

Zjazdowi towarzyszy konferencja pt. Kształcenie kadr dla gospodarki, w której zapowiadane są trzy wykłady: „Systemy kształcenia inżynierów w Europie i w Polsce” – prof. dr hab. inż. Jerzy Buzek – europoseł; prof. dr hab. inż. Bożenna Kawalec-Pietrenko – Katedra Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Wydział Chemiczny, Politechnika Gdańska; „Potrzeby przemysłu w odniesieniu do kadr inżynierskich” – dr inż. Ryszard Grzybek – kierownik Biura Rozwoju Technologii Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA oraz „Kształtowanie kluczowych kompetencji inżynierskich w kontekście oczekiwań pracodawców” – prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Konferencja odbędzie się w czwartek (25 września) w sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.