Warsztat „Learn-Connect-Collaborate”

1 marca na Zamku Cieszyn przedstawiciele Akademii WSB brali udział w warsztacie pn. „Learn-Connect-Collaborate”, poświęconym wykorzystaniu designu i metod projektowych w pracy zespołów interdyscyplinarnych.

Warsztat dla zaproszonych studentów poprowadził Piotr Świątek z Centrum Designu PDR w Cardiff. Warsztat poprzedził wernisaż wystawy Graduation Projects 2023 prezentującej najlepsze prace dyplomowe absolwentów uczelni projektowych ze Słowacji, Polski, Czech i Węgier.

Wydarzenie było częścią uroczystosci Otwarcie Regionalnego Obserwatorium Innowacji "Oberwatorium Designu" . Instytucja stanowi krok naprzód w rozwijaniu potencjału kreatywnego i innowacyjnego Śląska, otwierając drogę do współpracy pomiędzy sektorem edukacyjnym, biznesowym i publicznym w celu tworzenia nowoczesnych rozwiązań i przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju regionu.

Obserwatorium Designu jest organizowane w ramach projektu "PPO WSL 2030. Utworzenie Regionalnego Obserwatorium Innowacji", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.