04.06.2022

Warsztaty i wręczenie dyplomów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Nauka, ciekawość świata i prawdziwa radość odkrywania to nieodłączne elementy zajęć organizowanych przez CUD czyli Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy – inicjatywy organizowanej przez Akademię WSB pod patronatem Burmistrza Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. W sobotę 4 czerwca 2022 r. odbyły się ostatnie tegoroczne CUD-owne warsztaty Cieszyńskiego Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB.

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy

Tym razem najmłodsi cieszyńscy studenci poznawali tajniki służby strażaków ochotników z OSP Cieszyn-Pastwiska. Dzieci mogły dowiedzieć się wszystkiego o działaniach ratowniczych OSP, zobaczyć sprzęt oraz usiąść za kierownicą lśniącego wozu ratowniczego. Bardzo dziękujemy strażakom z Pastwisk za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

Wręczenie dyplomów

CUD-owne warsztaty Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego to nowa propozycja dla najmłodszych mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Studenci w ciągu całego roku akademickiego 2021/2022, raz w miesiącu uczestniczyli w warsztatach detektywistycznych, aktorskich, pszczelarskich czy pobudzających wyobraźnię warsztatach Lego i nowoczesnego designe. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów. Liczba miejsc ograniczona