30.09.2013

Wizyta gości z Ukrainy

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie gościł w piątek (27 września) Rektora tarnopolskiej uczelni. Władze Instytutu Ekonomiczno-Handlowego zapoznały się z ofertą Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Studenci z Tarnopola mogą być zainteresowani studiami magisterskimi na naszej uczelni.

Goście z Tarnopola zapoznali się z kierunkami oferowanymi przez WSB oraz z dodatkowymi możliwościami jakie daje uczlnia. Pytali natomiast o kwestie formalne - nostryfikację ukraińskich dyplomów oraz m.in. o sprawy mieszkaniowe. Grzegorz Adam, zastępca Kierownika Biura Karier i Promocji podkreślał, że ukraińscy studenci mogą zamieszkać w akademiku lub na własną rękę wynająć mieszkanie. Rektor tarnopolskiej uczelni interesował się również możliwością nauki języka polskiego i pytał w jakim języku uczyliby się studenci jego uczelni. Możliwości są dwie: język polski i język angielski. Natomiast zagraniczni studenci korzystają z intensywnych kursów języka polskiego. Dziekan Wydziału Zamiejscowego dr inż. Łukasz Wróblewski zaprezentował gościom nowoczesne sale wykładowe, w których uczą się studenci. Zachęcał również do współpracy naukowej, mówiąc o organizowanych w tym roku konferencjach.

W spotkaniu wzięli także udział Prezes Oddziału ZNP w Cieszynie - Jadwiga Lincner oraz Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego - Stanisław Kubicius. Spotkanie w Wydziale Zamiejscowym było okazją do przekazania podziękowań Przewodniczącemu Stanisławowi Kubiciusowi i nadania mu tytułu Przyjaciela Związku Nauczycielstwa Polskiego.