Wizyta uczestników projektu Study Tours to Poland w Cieszynie

W niedzielę, 19 maja, mieliśmy przyjemność gościć w Akademii WSB w Cieszynie uczestników projektu Study Tours to Poland (STP). Program Study Tours to Poland jest inicjatywą Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowaną przez Fundację Liderzy Przemian we współpracy z Fundacją Borussia.

Cel projektu "Study Tours to Poland"

Celem programu jest dzielenie się polskimi doświadczeeniami, przybliżenie realiów Polski oraz Unii Europejskiej, a także rozwój i wzmocnienie kontaktów pomiędzy liderami z Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego i Azji Centralnej a Polakami oraz polskimi instytucjami. Oferta Programu jest skierowana do studentów i profesjonalistów z różnych dziedzin oraz specjalności.

Uczestnicy STP w Akademii WSB w Cieszynie

Wizyta w Akademii WSB w Cieszynie była jednym z ostatnich wydarzeń realizowanych w ramach projektu. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach na strzelnicy, które prowadził Robert Kora – znakomity instruktor strzelectwa. Następnie odwiedzili laboratoria komputerowe, gdzie próbowali swoich sił w projektowaniu inżynierskim. Kolejnym punktem programu była pracownia kryminalistyczna Akademii WSB w Cieszynie.

Podczas wizyty, prodziekani Akademii WSB w Cieszynie, dr inż. Adam Zabka i dr Violetta Bętkowska, przybliżyli gościom działalność uczelni, jej ofertę edukacyjną oraz osiągnięcia. Zwieńczeniem dnia była debata oksfordzka, w której udział wzięli goście projektu Study Tours to Poland oraz studenci Akademii WSB. Temat debaty brzmiał: „Bez telefonu komórkowego nie da się żyć”. Organizatorem debaty była dr Iwona Kłóska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za udane spotkanie i wymianę doświadczeń!