08.05.2015

Wizyty studyjne studentów Wydziału Zamiejscowego w Energetyce Cieszyńskiej

Energetyka Cieszyńska gościła już dwukrotnie na wizytach studyjnych studentów Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej Wydział Zamiejscowy w Cieszynie. Porozumienie z Uczelnią, reprezentowaną przez Rektora prof. nadzw. dr Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, dotyczące pomocy w realizacji zajęć praktycznych objętych programem kształcenia oraz prowadzenia badań naukowych, w imieniu Energetyki Cieszyńskiej podpisał jej Prezes - Damian Hernik.

Pierwsza wizyta studyjna miała miejsce w piątek 27 lutego 2015 r., a uczestniczyli w niej studenci studiów dziennych czwartego semestru Zarządzania i inżynierii produkcji Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

Natomiast druga wizyta studyjna odbyła się w sobotę 25 kwietnia 2015 r. i objęła studentów piątego i szóstego semestru studiów niestacjonarnych Zarządzania i inżynierii produkcji  z tego samego Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, o specjalności zarządzanie energią i inżynieria jakości.

Studenci cieszyńskiego wydziału mieli możliwość poznania całego procesu produkcji - od rozładunku węgla do emisji spalin. Zobaczyli m.in. linię produkcyjną, taśmociąg, kotłownię a w niej kotły i turbiny produkujące energię elektryczną oraz system monitoringu.

Więcej zdjęć>>>>