27.04.2016

WSB doceniona w magazynie o kobietach sukcesu

18 stycznia 2016 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczysta promocja nowego, bezpłatnego magazynu "Cieszyńskie na obcasach". Publikacja powstała dzięki staraniom cieszyńskiego Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych, którego prezeską (a zarazem redaktor naczelną publikacji) jest Roma Rojowska z naszego wydziałowego Akademickiego Biura Karier. Magazyn prezentuje sylwetki kobiet samorządu, biznesu, polityki, kultury czy sportu. Nie zabrakło też silnego akcentu z WSB - artykułu "Menedżer jest Kobietą", prezentująceg sylwetkę Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

Spotkanie zgromadziło zarówno autorki tekstów umieszczonych w publikacji, jak i bohaterki samych artykułów. Wszystkich zebranych przywitał starosta cieszyński Pan Janusz Król, który wyraził nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne numery magazynu.

Najnowsza publikacja opisuje kobiety osiągające sukcesy, znane w Cieszynie i okolicach, aktywne oraz kreatywne. Wśród nich znalazły się na przykład Panie Izabela Tymich (propagatorka tańca i działaczka kuluralna), Maria Juroszek (mistrzyni Europy w armwrestlingu) i wiele innych Pań, związanych ze Śląskiem Cieszyńskim. Warto dodać, że magazyn wyszedł spod rąk wolontariuszek w ramach projektu „Cieszyńskie na obcasach: aktywizacja kobiet Śląska Cieszyńskiego w życiu publicznym", współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jak zapewnia Roma Rojowska, to dopiero pierwszy numer, a kolejne już są w planach...

Osoby zainteresowane publikacją mogą ją znaleźć w wielu miejscach publicznych w powiecie cieszyńskim, takich jak sklepy, biblioteki czy kawiarnie. Jest również dostępna w Biurze Promocji i Rekrutacji naszego Wydziału przy ul. Frysztackiej 44.

FRAGMENT ARTYKUŁU "MENEDŻER JEST KOBIETĄ":

"Szczęśliwa 7-ka Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie

W tym roku mija 7 lat działalności Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie. Powstanie tej placówki było odpowiedzią na zapotrzebowanie płynące z rynku. Obecnie to dynamicznie rozwijający się ośrodek akademicki, kładący konsekwentnie od początku swojego istnienia duży nacisk na rozwój działalności naukowo-badawczej.

To, co wyróżnia Wydział w Cieszynie na tle innych polskich uczelni wyższych, to aktywna współpraca ze środowiskiem gospodarczym w zakresie tworzenia programów studiów, kształcenia, a następnie wspierania absolwentów na rynku pracy. Uczelnia dba o praktyczną edukację studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy zawodowe, podejmuje działania w kierunku rozwijania wśród studentów postaw pro-przedsiębiorczych i pro-rynkowych. Służą temu liczne projekty, np. 3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz czy Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca. W Uczelni działa Rada Ekspertów, w skład której wchodzą przedstawiciele przedsiębiorstw produkcyjnych, instytucji finansowych, administracji samorządowej, służby zdrowia oraz instytucji odpowiedzialnych za porządek publiczny, i której celem jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego - mówi prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko - Pikiewicz.".