04.01.2016

WSB gra z Orkiestrą!

W tym roku nasz Wydział dołącza do instytucji i placówek wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, ale już dzień wcześniej, 9 stycznia, w trakcie odbywającej się w naszym Wydziale Akcji Honorowego Krwiodawstwa, będzie można wrzucić datki do puszek wolontariuszy WOŚP, wśród których pojawią się także studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Tym razem Zarząd Fundacji WOŚP, po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi z polskich szpitali, postanowił w czasie 24. Finału Orkiestry po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii w celu wyposażenia oddziałów szpitalnych w niezbędny sprzęt służący ratowaniu życia najmłodszych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii. Hasłem tegorocznej akcji jest "Mierzymy wysoko"!

Warto dodać, że w ciągu poprzednich 23 Finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medyny sumę ponad 650 milionów złotych!. Warto wesprzeć taką ideę - i my również to robimy!