21.08.2015

WSB pomaga młodym mamom

W czwartek (20 sierpnia) w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie WSB zakończył się cykl spotkań edukacyjnych Letniej Szkoły Rodzenia, zorganizowanej przez klub dla mam i dzieci Bawialnia w Cieszynie. Trzy spotkania były częścią projektu "Naucz się bawić!", dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Zajęcia edukacyjne klubu odbywają się cyklicznie, a ich Patronką Honorową jest JM Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Na początku uczestniczki mogły zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni i możliwościami rozszerzenia swoich kwalifikacji w okresie ciąży i urlopu macierzyńskiego. Następnie głos zabrała pani położna Olga Kozyra, która podczas wszystkich trzech spotkań w ciekawy i przystępny sposób wtajemniczała mamy w to, co je czeka w najbliższym czasie. Wszelkie wątpliwości natychmiast wyjaśniała, więc wszystkie przyszłe mamy ukończyły zajęcia z niezbędnymi w ich nowej roli informacjami.