29.07.2015

WSB wspiera pozaformalną edukację kobiet w Cieszynie

W sobotę 11 lipca 2015 r. w Klubie F44 Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z ekspertem dla uczestniczek Klubu Mam i Dzieci BAWIALNIA w ramach projektu "Naucz się bawić!", dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Patronką honorową cyklu spotkań edukacyjnych jest JM Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej prof. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Na spotkaniu z logopedą mgr Anną Kozieł zostały omówione takie zagadnienia jak logopedyczne aspekty karmienia butelką, podawanie smoczka czy dobór łyżeczki do karmienia, które mają ogromny wpływ na rozwój mowy dziecka. Uczestniczki spotkania otrzymały odpowiedzi na nurtujące je pytania, zapoznając się z formami wspomagania procesów rozwoju mowy, rozwijania języka oraz wczesnej nauki czytania u małego dziecka.
25 lipca 2015 r. o godzinie 9:00 zapraszamy do Klubu 44 na kolejne spotkanie z ekspertem, tym razem z dietetyczką mgr Danutą Żabińską, która zaprezentuje tematykę dietetyki i zasad żywienia, analizę składu wybranych produktów, zaproponuje ćwiczenia i panel dyskusyjny. Będzie to wykład połączony z warsztatami, aby uczestniczki aktywnie mogły wziąć w nim udział. (rr)