10.12.2013

Współpraca Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie z Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Bielsku-Białej

5 grudnia Prodziekan dr Joanna Łodziana-Grabowska oraz Koordynator Centrum Studiów Podyplomowych w Cieszynie Wojciech Bizub spotkali się z Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Bielsku-Białej Izabelą Kotońską. To zapowiedź nowych możliwości dla słuchaczy kwalifikacyjnych oświatowych studiów podyplomowych w Cieszynie.

Prodziekan Wydziału Zamiejscowego dr Joanna Łodziana-Grabowska dostrzega potencjał nowego partnera oraz rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników zajmujących się wsparciem rozwoju dziecka. Stąd propozycja współpracy.

Podczas spotkania określono warunki realizacji praktyk dla słuchaczy studiów podyplomowych, zaprezentowano ofertę edukacyjną, zaproponowano realizację wspólnych inicjatyw akademickich oraz możliwość włączenia się praktyków w proces kształcenia.

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Bielsku-Białej powstał 1 września 2013 r. po konsolidacji trzech bielskich poradni psychologiczno-pedagogicznych. Powstanie tak dużej placówki kompleksowego wsparcia rozwoju dziecka stwarza doskonałe warunki do terapii młodych pacjentów.