29.12.2016

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie doceniony przez NCBR

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie z dofinansowaniem w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na "Nowe Programy Kształcenia".

Projekt złożony przez nasza Uczelnię został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie.

Nowe Programy Kształcenia to pierwszy konkurs ogłoszony przez NCBR w ramach PO WER. Jego istotą jest współpraca uczelni z pracodawcami, polegająca na włączaniu ich w proces przygotowania i realizację projektu.

Projekt uwzględnia potrzeby województwa Śląskiego, określone w Regionalnej Strategii Innowacji.
W ramach projektu w roku akademickim 2017/2018  uruchomione zostaną innowacyjne, odpowiadające na aktualne potrzeby społeczno – gospodarcze specjalizacje na studiach I stopnia: Informatyka przemysłowa, Inżynier symulacji oraz na studiach II stopnia: Zarządzanie administracją publiczną i Zarządzanie zrównoważoną energią.

Projekt zakłada również, włączenie pracodawców w przygotowanie programów kształcenie oraz prowadzenie zajęć dydaktycznych przez wysokiej klasy specjalistów praktyków.

Nazwa projektu: Praktyczne programy kształcenia w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie WSB

Wartość projektu: 824 775,00 zł

/mk, 29.12.2016/