24.10.2013

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie ma już 5 lat!

Medale, wyróżnienia i gratulacje – w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza pracownicy i przyjaciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej świętowali 5-lecie Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie. Uroczysta Gala, a także odbywająca się równolegle XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Socialia 2013, były okazją do podsumowania działań Uczelni nad Olzą.

W poniedziałkowy wieczór 21 października 2013 r. w cieszyńskim teatrze zgromadzili się reprezentanci władz samorządowych, przedstawiciele świata kultury, biznesu, studenci i absolwenci cieszyńskiego Wydziału oraz uczestnicy Konferencji Socialia, wśród których znaleźli się przedstawiciele 27 krajowych ośrodków naukowo-dydaktycznych oraz 14 zagranicznych, m.in. z Czech, Słowacji i Litwy.

Gośćmi specjalnymi Gali byli: prof. PhDr. Blahoslav Kraus (Uniwersytet Hradec Králové) oraz prof. zw. dr hab. Andrzej Radziewicz-Winnicki (Uniwersytet Zielonogórski, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej).

Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz przypomniała historię Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, który w 2008 r. rozpoczął swoją działalność jako Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Uczelni. Dziś jest to już Wydział Zamiejscowy, który od grudnia 2011 roku może się poszczycić nowoczesną siedzibą przy ulicy Frysztackiej. Gala była okazją nie tylko do podsumowań, ale i przedstawienia planów na przyszłość. Rektor Uczelni w swoim przemówieniu położyła nacisk na dalszy rozwój i umocnienie pozycji Wydziału Zamiejscowego na Śląsku Cieszyńskim.

Gratulacje i życzenia z okazji Jubileuszu składali: Europoseł prof. Jerzy Buzek, Starosta Powiatu Cieszyńskiego – Jerzy Nogowczyk oraz Burmistrz Cieszyna – Mieczysław Szczurek.

„Z okazji Waszego święta życzę Pani Rektor i Kadrze wspaniałego rozwoju uczelni, a wszystkim studentom; aby oprócz nauki i zdobywania wiedzy znaleźli czas na poznanie Cieszyna” – mówił Burmistrz Miasta Cieszyna – Mieczysław Szczurek. Starosta Powiatu Cieszyńskiego - Jerzy Nogowczyk wymienił inicjatywy realizowane przez Wydział Zamiejscowy, których adresatami są nie tylko studenci WSB, ale także wszyscy mieszkańcy: Cieszyński Uniwersytet Dzieci, Spotkania Podróżników i Wystawa „Rytmy odległych lądów”. „Szkoła żyje, tworzy i rozbudowuje się na naszym terenie – podkreślał Starosta Jerzy Nogowczyk - Obecność Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie daje możliwość studiowania w pobliżu miejsca zamieszkania, ale daje również realną możliwość znalezienia pracy na naszym terenie”.

Uroczystość była również okazją do wręczenia Prodziekanowi Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych – mgr Jackowi Urodzie - medalu  Komisji Edukacji Narodowej, przyznawanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w dowód uznania za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Podczas jubileuszowego spotkania w cieszyńskim teatrze prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz dziękowała za współpracę partnerom i przyjaciołom Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Goście specjalni uroczystości prof. PhDr. Blahoslav Kraus oraz prof. zw. dr hab. Andrzej Radziewicz-Winnicki otrzymali specjalne wyróżnienia oraz złote medale.

Ponadto złote medale oraz wyróżnienia otrzymali:

Prof. PhdDr. Erich Petlak, CSc.,

Mgr Dominik Penar,

Aleksander Suliga,

płk. Mirosław Gawron.

Medale i wyróżnienia z rąk Rektor WSB odebrali również przyjaciele Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie, którzy aktywnie współpracują z Uczelnią:

Mieczysław Szczurek, Burmistrz Cieszyna,

Bolesław Zemła, Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna,

Czesława Haczek, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego,

Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego,

Maria Pindur, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie,

dr inż. Bogdan Ficek, Dyrektor  Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych w Cieszynie,

Bożena Cholewa, Dyrektor  Zespół Szkół Technicznych im. Płk. Gwidona Langera w Cieszynie,

Alicja Ziomber, Dyrektor Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie,

Anna Hernik z Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie,

Małgorzata Syrokosz z Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie,

Tomasz Twardowski, Kierownik Dziekanatu Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej,

Paulina Cader-Kania, Koordynator Punktu Rekrutacyjnego Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Ponadto Rektor Uczelni wyróżniła następujące osoby:

Janusz Pierzyna, Wójt Gminy Jasienica,

Alfred Brudny, Radny Powiatu Cieszyńskiego,

Leszek Stokłosa, Dyrektor PUP w Bielsku-Białej,

Anna Stefaniak-Bacza, Dyrektor PUP w Cieszynie,

Lucyna Legierska, Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie,

Brygida Wnentrzak-Szteler, Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych,

Cecylia Gasz-Płońska, Dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy”,

Damian Hernik, Prezes Zarządu Energetyka Cieszyńska,

Marek Niemczyk, Prezes Zarządu BOMAR S.A.,

Krzysztof Trojan, Prezes Zarządu LAKMA SAT S.A.,

Joanna Michalak, Dyrektor PKO BP w Cieszynie,

Bogdan Kasperek, Sekretarz Zarządu Euroregionu Śląsk Cieszyński, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Olza,

dr inż. Łukasz Wróblewski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie,

dr Bogusław Wyleciał, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żywcu,

dr Joanna Łodziana-Grabowska, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie,

Wojciech Bizub, Specjalista ds. Promocji Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Uroczystość w Teatrze uświetnił występ Żeńskiej Orkiestry Salonowej Katowickiego Holdingu Węglowego.