09.09.2016

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w życiu lokalnej społeczności.

Jak każdego lata Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej czynnie uczestniczył w życiu lokalnej społeczności.

3 września na zaproszenie Burmistrza Miasta Skoczowa Pana Mirosława Sitko dr inż. Łukasz Wróblewski wziął udział w niezwykle barwnym „Święcie Plonów w Skoczowie”.  Dwa dni wcześniej w Cieszynie doktor Wróblewski reprezentował Panią Rektor prof. Zdzisławę Dacko-Pikiewicz na obchodach towarzyszących „77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana”. Z kolei 1 sierpnia na zaproszenie Włodarzy Miasta Cieszyna uczestniczył w bardzo widowiskowej inscenizacji upamiętniającej wybuch Powstania Warszawskiego. Uroczystości były okazją do chwili zadumy, refleksji i podziękowań składanych Weteranom II Wojny Światowej, ale również i do rozmów z przedstawicielami władz miasta oraz powiatu. Rozmowy dotyczyły dalszego rozwoju Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie (nowe kierunki kształcenia na studiach podyplomowych, wspólne projekty trans-graniczne czy inicjatywy naukowe  - Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy, konferencje, szkolenia), tak by jeszcze lepiej nasz Wydział mógł służyć mieszkańcom regionu Śląska Cieszyńskiego.

(Ł.W)