19.10.2015

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie zainaugurował nowy rok akademicki

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie odbyła się 17 października 2015 r. w wyjątkowej scenerii Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Do Sali teatralnej przybyły władze Uczelni, kadra akademicka, zaproszeni goście oraz studenci. Wieczór uświetnił koncert zespołu Bevin.

Inauguracji roku akademickiego 2015/2016 dokonała Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz. Do grona Społeczności Akademickiej WSB przyjęła nowych studentów wspólnie z Dziekanem Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, drem Andrzejem Bubnickim. W uroczystym Akcie Immatrykulacji uczestniczyli również słuchacze Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego, którzy swoje pierwsze indeksy odebrali z rąk dra Marcina Lisa, Prorektora ds. Rozwoju i Spraw Studenckich. Pierwszy, inauguracyjny wykład pt. „Syndrom oblężonej twierdzy – dylematy współczesnego bezpieczeństwa Polski i Unii Europejskiej” wygłosił prof. nadzw. dr hab. Adrian Siadkowski. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie „Harmonia”.

Jednym z najważniejszych momentów inauguracji roku akademickiego było wręczenie nagród i wyróżnień studentom, absolwentom oraz pracownikom naukowym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wyróżnieni studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi WSB:

Pani Katarzyna Kwolek - nagroda „Lider Roku 2015”, najbardziej prestiżowa nagroda, której laureatami są absolwenci uzyskujący w trakcie wszystkich lat studiów najwyższe średnie ocen, a także wyróżniający się aktywną i znaczącą działalnością naukową, społeczną oraz kulturalną na rzecz społeczności akademickiej,

Pani Joanna Handzel - wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce na studiach I stopnia,

Pani Angelika Grabiec - wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce na studiach II stopnia,

Pan Mariusz Szopa - wyróżnienie za pracę dyplomową „System motywacyjny w organizacji - aspekty etyczne i skuteczność”, napisaną pod kierunkiem dr Joanny Łodziany-Grabowskiej,

Pan Maciej Rendaszka - wyróżnienie za działalność organizacyjną na rzez Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie.

Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zaangażowanie w rozwój sportu akademickiego z rąk Jej Magnificencji Rektor WSB,otrzymali reprezentanci dyscyplin siatkówki mężczyzn oraz tenisa ziemnego i stołowego, którzy przyczynili się do uzyskania przez Wyższą Szkołę Biznesu tytułu najbardziej usportowionej Uczelni województwa śląskiego w kategorii Uczelni Niepublicznych roku 2014/2015:

Pan Oskar Belcik - nagroda za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zaangażowanie w rozwój sportu akademickiego,

Pani Gabriela Legierska - reprezentantka sekcji tenisa stołowego; Akademicka Mistrzyni Śląska w grze pojedynczej kobiet sezonu 2014/2015,

Pan Adam Głuchowski - reprezentant sekcji tenisa ziemnego,

Pan Tomasz Bobek - reprezentant sekcji siatkówki mężczyzn,

Pan Michał Gorol - reprezentant sekcji siatkówki mężczyzn.

Stypendia naukowe, przyznane w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Naukowego Funduszu Stypendialnego im. prof. Henryka Walicy, odebrali:

prof. nadzw. dr hab. Włodzimierz Sroka,

dr Joanna Kurowska-Pysz,

mgr Michał Walczak.

Minister Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczyła Medalami Komisji Edukacji Narodowej pracowników Wyższej Szkoły Biznesu. W imieniu nagrodzonych medalami zostali odznaczeni:

dr Joanna Kurowska-Pysz,

mgr Magdalena Kot-Radojewska,

mgr Maciej Sadowski,

Podczas uroczystości zostali wyróżnieni również Partnerzy Uczelni - przedstawiciele praktyki gospodarczej, którzy w minionym roku akademickim ściśle współpracowali z Wydziałem Zamiejscowym WSB w Cieszynie, podejmując intensywne działania na rzecz upraktycznienia procesu kształcenia, wyposażenia studentów i absolwentów w umiejętności i kompetencje najbardziej przydatne na rynku pracy:

Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. - wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu Spółki, Pan Damian Hernik,

Fabryka Automatyki FACH SA w Cieszynie - wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu Spółki, Pan Piotr Dytkowski,

Lakma Sat Sp. z o.o. w Cieszynie - wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu Spółki, Pan Krzysztof Trojan,

Optimal IT Sp. z o.o. w Cieszynie - wyróżnienie odebrał Kierownik Oddziału Cieszyn, Pan Jerzy Dzięgiel,

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cieszynie - wyróżnienie odebrała Pani Dyrektor, Agnieszka Kozieł.