23.11.2021

Wykład dr Cecilii Farfán-Méndez "Studying Organized Crime in Mexico and the United States"

23 listopada 2021 w budynku Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB odbył się wykład dr Cecilii Farfán-Méndez "Studying Organized Crime in Mexico and the United States", która jest kierownikiem Programów Badań nad Bezpieczeństwem w Center for U.S.- Mexican Studies (USMEX) na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego.

Tematyka wykładu związana jest z badaniami nad przemocą związaną z handlem i produkcją narkotyków w Meksyku, jakie nasz dr Cecilia Farfán-Méndez prowadzi w UCSanDiego.

Wykład prowadzony był w języku angielskim.

Gościa z tak znamienitej uczelni mogliśmy gościć w naszym wydziale dzięki projektowi „Dr Cecilia Farfán-Méndez z University of California San Diego o bezpieczeństwie publicznym na przykładzie pogranicza amerykańsko-meksykańskiego – aktywności stacjonarne w 2021 r.”, finansowanemu z Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.