13.02.2017

Wyróżnienia „Edukator Ziemi Cieszyńskiej” 2017 r.

10 lutego 2017 r. w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej po raz pierwszy wręczono wyróżnienia „Edukator Ziemi Cieszyńskiej”, przyznawane osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do edukacji na Ziemi Cieszyńskiej.

Wyróżnienie „EDUKATOR ZIEMI CIESZYŃSKIEJ” nawiązuje do Tytułu "Edukatora Roku" przyznawanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej od 2000 roku. Tytuł ten przyznawany jest za promowanie szczególnie wartościowych i innowacyjnych działań wspierających rozwój polskiej nauki oraz szkolnictwa wyższego, promowanie przedsiębiorczości akademickiej oraz współpracy nauka – biznes.

Laureaci

Wyróżnienia z rąk JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz otrzymali:

W kategorii „Kształcenie ustawiczne" wyróżnienie” „EDUKATOR ZIEMI CIESZYŃSKIEJ” otrzymał Janusz Król – Starosta Cieszyński

Nagroda za zaangażowanie w rozwój Powiatu Cieszyńskiego, wsparcie inicjatyw edukacyjnych, promocję działań aktywizujących lokalny rynek pracy oraz kompleksowe działania na rzecz promocji Powiatu, prowadzone zarówno w kraju jak i w wymiarze transgranicznym.

Laureatem wyróżnienia w kategorii „Kształcenie ustawiczne” został Pan Ryszard Macura – Burmistrz Miasta Cieszyna

Nagroda za szczególne zaangażowanie w obszarze edukacji, propagowanie idei kształcenia ustawicznego, wsparcie działalności Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego, Festiwalu Nauki w Cieszynie oraz wielu inicjatyw edukacyjnych istotnych dla mieszańców Ziemi Cieszyńskiej, a przede wszystkim za promocję Cieszyna jako miasta akademickiego otwartego na potrzeby młodych, ambitnych ludzi.

W kategorii "Współpraca nauka-biznes wyróżnienie" „EDUKATOR ZIEMI CIESZYŃSKIEJ” otrzymała Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. w Cieszynie. Nagrodę odebrał Prezes dr inż. Damiana Hernik

Nagroda za aktywną współpracę z Wydziałem Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyrażającą się poprzez wspieranie konferencji naukowych, partnerstwo w realizacji projektów związanych z gospodarką niskoemisyjną, członkostwo w Radzie Ekspertów oraz zaangażowanie w edukację społeczności lokalnej w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej.

W kategorii „Edukacja obywatelska i rozwój kompetencji cyfrowych” wyróżnienie „EDUKATOR ZIEMI CIESZYŃSKIEJ” otrzymał Optimal IT Sp. z o.o. w Skoczowie reprezentowany przez Prezesa Wojciecha Tatkę

Nagroda za wdrażanie najnowszych rozwiązań informatycznych, aktywną działalność informacyjną z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji internetowej oraz działania edukacyjne podejmowane w ramach studenckich programów stażowych i szkoleń w prowadzonej przez firmę Akademii Komputerowej.

W kategorii "Edukacja społeczna wyróżnienie" „EDUKATOR ZIEMI CIESZYŃSKIEJ” otrzymał Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, a nagrodę z rąk Rektor prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz odebrała dyrektor Pani Agnieszka Kozieł

Nagroda za podejmowanie szerokich działań edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem współorganizacji konferencji naukowych oraz aktywną współpracę w ramach realizacji i doskonalenia programów kształcenia studiów podyplomowych.

W kategorii "Edukacja dla bezpieczeństwa" wyróżnienie „EDUKATOR ZIEMI CIESZYŃSKIEJ” otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie. Nagrodę w imieniu wszystkich cieszyńskich policjantów odebrał Komendant mł. insp. Jacek Bąk

Nagroda za szczególne zaangażowanie w obszarze edukacji dla bezpieczeństwa, aktywne działania z zakresu profilaktyki zagrożeń, realizację wielu programów szkoleniowych oraz udział w pracach Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.