11.06.2013

X Dni Energii na Olzie

Już po raz dziesiąty w Cieszynie spotkali się entuzjaści ekologii.

Uwaga uczestników była skupiona na jeżdżących po rynku robotach oraz konstrukcjach zbudowanych przez uczniów ZST. Miłośnicy nowinek technologicznych  zapoznali się z budową paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo zaprezentowano najnowsze rozwiązania energetyczne wykorzystujące alternatywne źródła energii. Dla fanów ekologii przewidziano warsztaty kreatywne z szycia toreb ze zużytych banerów oraz konstrukcji mebli ze starych gazet.

W ramach X Dni Energii na Olzie obył się również panel dyskusyjny „Koncepcje energetycznego bezpieczeństwa i stałego rozwoju w regionie”. W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Głos zabrał również Burmistrz Czeskiego Cieszyna - Vít Slováček oraz zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna - Adam Swakoń. Panel dyskusyjny zakończyła prezentacja firm związanych z branżą energetyczną.

Zainteresowani ofertą edukacyjną Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie mogli uzyskać kompleksową informację dotycząca rekrutacji na semestr zimowy 2013/2014

X Dni Energii na Olzie odbyły się pod patronatem Starosta Powiatu Cieszyńskiego i Burmistrz Miasta Czeskiego Cieszyna.

Zapraszamy na fotoreportaż z wydarzenia do portalu ox.pl. Kliknij tutaj.

Przygotował: Wojciech Bizub