23.06.2013

XIX Spotkania Biznesu w Ostrawie

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski oraz Dyrektor Biura Rektora mgr Dominik Penar uczestniczyli w XIX Spotkaniach Biznesu w Ostrawie.

Wydarzenie jest najbardziej prestiżowym czesko – polskim spotkaniem przedsiębiorców, przedstawicieli dyplomacji, ministerstw i samorządów. Patronat nad nim przyjęli:
- Wicepremier i Minister Gospodarki RP Janusz Piechociński,
- Ministerstwo Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej,

- Ambasada Republiki Czeskiej i Konsulat Generalny w Ostrawie.

Spotkanie Biznesu zainaugurowała konferencja gospodarcza pt.: „Szanse i możliwości rozwoju gospodarczego w Europie Środkowej”. Celem konferencji było omówienie możliwości współpracy przedsiębiorstw i poszukiwanie nowych kierunków rozwoju.

Organizatorem XIX Spotkań Biznesu w Ostrawie jest Czesko – Polska Izba Handlowa we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Ostrawie, Wydziałem Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Klubem Polskiego Biznesu w Pradze.

Do grona partnerów w tym roku dołączyli również: Niemiecko – Czeska Izba Przemysłowo – Handlowa w Pradze, Niemiecko – Polska Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Słowacka Izba Gospodarcza z Żyliny.