14.11.2018

W dniach 22 do 26 października w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej zrealizowany został projekt pod tytułem ,,Young people for freedom. Joint-Polish-Lithuanian experiences towards independence”, w którym udział wzięli studenci z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, 10 studentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowego z Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz studenci z Litwy.

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i miał na celu zapoznanie młodych ludzi z Polski i z Litwy z historią Naszych krajów, kulturą oraz zwyczajami.

Podczas sześciu bardzo aktywnych dni studenci pracowali nad stworzeniem aplikacji ukazującej drogę Polski i Litwy do wolności w czym bardzo pomogła im wizyta w firmie Netizens, która zajmuje się tworzeniem aplikacji. Studenci w trakcie wizyty przecierali oczy ze zdumienia, widząc najnowocześniejsze technologie. Nie zabrakło również czasu na przyjemności takie jak zwiedzanie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

W ostatnim wspólnie spędzonym dniu studentom wręczone zostały certyfikaty potwierdzające udział w projekcie po czym odbyła się uroczysta kolacja zamykającą wydarzenie.

Młodzi ludzie zawarli wiele przyjaźni, które na pewno będą trwały przez lata.

Projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

red. W. Kolano