28.01.2014

Z Cieszyna do stolicy Szwecji

Jak smakuje renifer i czy język szwedzki rzeczywiście jest taki trudny mogli się przekonać cieszyńscy studenci, którzy właśnie wrócili ze Skandynawii. W dniach 17-20 stycznia 2014 roku studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli w podróży studialnej do Sztokholmu. Wyjazd odbył się pod hasłem Noblowskim szlakiem.

Celem podróży było przybliżenie studentom WSB historii Nagrody Nobla, miejsc w sposób szczególny z nią związanych (Stadshuset, Opera w Sztokholmie), jak i postaci noblistów (Muzeum Noblowskie). Program wyjazdu przewidywał także zwiedzanie Gamla Stan (sztokholmskiej starówki), Pałacu Królewskiego, Muzeum Vasa oraz Muzeum morskiego. Dodatkowymi atrakcjami były rejs statkiem po Sztokholmie oraz degustacja dań kuchni szwedzkiej, w tym dania tak oryginalnego jak Surströmming (kiszone śledzie).

Opiekunem grupy był dr Wojciech Piontek.

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów studentów WSB.