27.04.2016

Za nami kolejna Gala wręczenia dyplomów!

15 kwietnia 2016 r. w naszym Wydziale odbyła się uroczysta Gala rozdania dyplomów absolwentom studiów I i II stopnia. Nie zabrakło wyróżnień, życzeń i wielu znamienitych gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Pan dr Jan Olbrycht – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pani Maria Cieślar – Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, Pan Ludwik Kuboszek - Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, Pani Janina Cichomska - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Cieszyna, Pan Krzysztof Pszczółka – Przewodniczący Komisji Finansów Rady Miejskiej Cieszyna, Pani Gabriela Staszkiewicz – Członek Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Cieszyna, Pan Bogdan Ficek – Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych w Cieszynie, Pani Marta Kawulok – Prezes Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, Pani Monika Sikora-Monkiewicz – Dyrektor Domu Narodowego w Cieszynie, Pan Józef Kozieł – Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego o. Cieszyn, Pan Mieczysław Szczurek – Dyrektor Domu Spokojnej Starości w Cieszynie, Pani Agnieszka Kozieł – Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie oraz Pani Edyta Subocz – Dyrektor Biura Senatora Tadeusza Kopcia. Wśród gości pojawili się również przedstawiciele biznesu oraz współpracujących z naszą Uczelnią przedsiębiorstw. Wszystkich przywitał Pan Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB dr Marcin Lis.

W minionym semestrze Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ukończyło 97 absolwentów. Wyróżnienia za najwyższą średnią ocen otrzymały:

• Pani mgr Elżbieta Dawid – średnia 4,87
  • Pani mgr Beata Gorol – średnia 4,71,
  • Pani inż. Elżbieta Marekwica – średnia 4,67.

Wyróżnione absolwentki dyplomy oraz nagrody otrzymały z rąk Pana Prorektora dra Marcina Lisa oraz Pana Piotra Pisiut – starszego doradcy klienta Banku BGŻ PNB Paribas S.A. Oddział w Cieszynie.

Tradycyjnie już nie zabrakło też wyróżnień dla autorów najlepszych prac dyplomowych. Otrzymali je:

• Pani inż. Anna Dziak, wyróżniona za pracę pt. „Zagrożenia występujące na stanowisku menedżera firmy ubezpieczeniowej - projekt poprawy warunków pracy",
  • Pani inż. Karolina Michałek, wyróżniona za pracę pt. „Projekt poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia przy wykonywaniu prac związanych z budową domów jednorodzinnych na wybranym przykładzie",
  • Pan inż. Jarosława Jarosławski, wyróżniony za pracę pt. „Projekt poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w warsztacie naprawy pojazdów na przykładzie zajezdni autobusowej",
  • Pani inż. Sylwia Kubień, wyróżniona za pracę pt. „Analiza i ocena projektu opartego na metodologii World Class Manufacturing, jako ukierunkowanego zespołu metod i narzędzi poprawy jakości w wybranym przedsiębiorstwie",
  • Pani mgr Marta Lewandowska, wyróżniona za pracę pt. „Analiza i ocena skuteczności metodologii zintegrowanego systemu World Class Manufacturing stosowanego w firmie sektora motoryzacyjnego",
  • Pani inż. Ewelina Sznapka, wyróżniona za pracę pt. „Analiza i projektowanie dedykowanych usług TSL w wybranym przedsiębiorstwie transportowo-spedycyjnym".

Z kolei specjalne wyróżnienie z rąk Pana Prorektora dra Marcina Lisa oraz Pana Dziekana WZ WSB w Cieszynie dra Andrzeja Bubnickiego, za aktywną działalność akademicką, znaczący wkład w promocję idei krwiodawstwa wśród społeczności studenckiej Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz za organizowanie licznych inicjatyw o charakterze charytatywnym, otrzymał Pan inż. Tomasz Piwocha – absolwent studiów I stopnia na kierunku Informatyka.

Warto dodać, że oprawę muzyczną Gali zapewnił duet instrumentalny Sławomir Warsiński (pianino) oraz Wiktor Świerczek (saksofon).